Haber

TİP’ten Kılıçdaroğlu’nun adaylığına tam destek: Bu işi ilk turda bitirelim

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, tv100’de yayınlanan Az Önce Candaş Tolga Işık ile Konuştum programına konuk oldu. Baş, dünkü 6 Masa toplantısının ardından açıklanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında konuştu.

“İLK TURDA BU İŞİ BİTİRELİM”

“Tip, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını destekleyecek mi?” Soruyu yanıtlayan Baş, “Ben her yere şu çağrıyı yaptım. Önce kurtuluşa, sonra yeniden yapılanmaya ihtiyacımız var. Bundan nasıl kurtuluruz? Geçen seçimde yaptığımız hataları yapmayalım. 2018’de ortak aday etrafında ilk turda Muharrem İnce adaydı, Karamollaoğlu adaydı, Meral Akşener adaydı.Amaç ikinci tura kalmaktı,muhalefet partileri kıyasıya mücadele etti ve çıkamadı. ikinci tura ulaşın.” söz konusu.

“SÜRECİ TÜM DETAYLARIYLA DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Süreci detaylı olarak değerlendireceklerini anlatan Baş, “Bu kez Millet İttifakı’nın tek adayla seçime gideceği kesin. TİP olarak Hatay’da toplanacağız, süreci tüm detaylarıyla değerlendireceğiz. Daha sonra Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenleri ile bir toplantı yapacağız.İttifak olarak ortak tavır alalım.Diyeceğiz.Önümüzdeki hafta içinde oturup değerlendireceğiz.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu